Autoskla Trade

Kalibrace jízdních asistentů

Význam kalibrace kamery při výměně čelního skla automobilu

Při výměně čelního skla automobilu s integrovanou kamerou je nezbytné zajistit správnou kalibraci kamery pro zachování správné funkčnosti bezpečnostních systémů vozidla.

Význam kalibrace kamery:

Automobilový průmysl se stále více zaměřuje na implementaci pokročilých systémů asistence při řízení, známých jako ADAS (Advanced Driver Assistance Systems). Tyto systémy využívají různé senzory a kamery k monitorování okolí vozidla, detekci překážek a řízení vozidla s cílem zvýšit bezpečnost a komfort při jízdě.

Jedním z klíčových prvků těchto systémů jsou kamery, které mohou být umístěny na čelním skle, směrem dozadu, nebo na dalších částech vozidla.

Kamera umístěná v čelním skle automobilu hraje klíčovou roli v různých bezpečnostních systémech, jako je například asistenční systém jízdy, rozpoznávání dopravních značek nebo automatické brzdění v nouzových situacích.

Pokud není po výměně skla provedena správná kalibrace, může docházet k chybám ve funkci těchto systémů, což ohrožuje bezpečnost řidiče i ostatních uživatelů silnice.

Autoskla Trade Foto 119

Kde provézt kalibraci

Kalibrace kamer lze provést v našem servise: Autoskla Trade, Babíčkova 1104/8, Olomouc.

Kontakt pro objednání na kalibraci

Tel.: 731 543 210
E-mail: info@autoskla-trade.cz